750 TL ve üzeri ilk kiralamanıza %15 indirim!

Sıkça Sorulan Sorular

Ürünlerin temizliği nasıl yapılıyor?

Ürünü ilk kiralayan siz olsanız bile, her bir parça kıyafetimiz 3 aşamalı hijyenik taramadan geçmektedir. Tüm giysilerimiz, aksesuarlarımız, askılarımız ve tekrar kullanılabilir ambalajlarımız bize her iade edilişinde titizlikle temizlenmektedir. Temizlik malzemelerimiz ve uygulamalarımız, soğuk algınlığı ve grip gibi virüsleri öldürmek için tasarlanmıştır.Aşama 1: Ürünlerimiz depomuza girer girmez yüksek ısılı, ilaçsız kuru temizleme işleminden geçirilir. İade alındıklarında asla diğer kıyafetlerle yan yana asılmazlar ve bekletilmezler.Aşama 2: Ürünlerimiz ‘Laurastar Lift Plus’ yüksek ısıda çalışan kuru buharlı ütüyle kuru temizleme işleminden geçirilir. Mağazamızdaki her denemeden sonra da dezenfekte edilirler. Bu sayede tüm alerjenlerden, bakterilerden arınmış olurlar ve kimyasallar kullanılmaksızın davetsiz misafirlerin %99,9’unu ortadan kaldırırlar.Laurastar ütülerin hijyen bilgisi için bu linki ziyaret edebilirsiniz.Aşama 3: Son aşamada ürününüz, herhangi bir el temasına karşı, pakete girmeden önce, dünyanın en iyi dezenfektan ürünlerinden biri ile son kontrolden geçirilip kargo için hazırlanmaktadır.

Kiralama yapmam için siteye üye olmam gerekir mi?

Evet siparişinizi tamamlamak için, sitemize üye olmanız gerekmektedir. Merak etmeyin bu beklediğinizden çok daha kısa sürecek ve sizi asla gereksiz maillerle yormayacağız.

Ürün elime ne zaman ulaşır?

Ürününüz siparişinizi verdikten sonra en geç 2 iş günü içerisinde size ulaşmaktadır. (Farklı şehirlere kargo ve kurye seçeneklerimiz için siparişiniz aşamasında bilgilendirileceksiniz). Ürünü giymek istediğiniz tarihten en az 2 gün önce siparişinizi tamamlamanızı öneririz.

Yurt dışına gönderim yapıyor musunuz?

Şimdilik sadece yurt içine gönderim yapıyoruz. Çok kısa sürede tüm Türkiye’ye ulaşmak için sabırsızlanıyoruz.

Yurt dışı mı? Neden olmasın... Bunu da düşünmüyor değiliz. Size en kısa zamanda yeni gönderim lokasyonlarımızı haber vereceğiz.

Üründe tadilat yapabilir miyim?

Ürünlerde tadilat yapılmasına izin veremiyoruz.

Ama çift taraflı elbise bandı kullanarak ufak oynamalar yapabilirsiniz. Çift taraflı bandın mutlaka tekstil kumaşlarında kullanılan türde olması gerektiğini unutmayın. Aksi takdirde ürüne geri dönülemeyen zararlar verebilirsiniz.

Ürünlerimi ütülemem gerekecek mi?

Kiraladığınız ürünün size en iyi koşulda gelmesi için elimizden geleni yapıyoruz. Yine de istenmeyen kırışıklıklar için düşük ısıda buhar kullanabilirsiniz ya da uzmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Ürünlerimi kuru temizleme yaptırmalı mıyım?

Hayır, ürününüzü kuru temizleme yaptırmanıza gerek yok. Ayrıca yıkamamalı ve herhangi bir  leke çıkarma işlemi de yapmamalısınız. Bunları sizin için bizim temizlik uzmanlarımız profesyonel yöntemlerle halledecekler.

Kiraladığım ürünü satın alabilir miyim?

Harika haber! Evet, alabilirsiniz.

Ürünü kiraladıktan sonra satın almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Kiralama bedeliniz satış fiyatından düşülmüş olacak.

Unutmayın her ürünümüzle kolay ayrılamıyoruz, kiraladığınız her parça satışa açık olmayabilir. Çünkü ürün sizden sonra kiralanmak için rezerve edilmiş olabilir.

Ürünüm hasarlanırsa veya kaybolursa ne olur?

Bazı kazaların olabileceğinin farkındayız. Elbise ‘pert’ olamadığı, yani geri dönülemez bir hasara uğramadığı sürece sitemizden aldığınız küçük hasarlar sigortası işinizi görecektir. Küçük lekeler, sökükler (dikiş yerlerinin açılması) gibi tamir edilebilir hasarla bu sigorta kapsamındadır. Bunun dışındaki yırtıklar, yanıklar, kesikler, çıkarılamayan lekelerde ve kaybolma, çalınma durumlarında ise ürünün parakende satış bedeli sizden tahsil edilecektir.

Ürünleriniz neden plastik kuru temizleme poşetlerinde geliyor?

Kiraladığınız ürünün size güvenilir bir şekilde ulaşması için plastik poşet kullanıyoruz. Böylece ürününüzü hijyen ve dayanıklılık açısından da korumuş oluyoruz. Tüm müşterilerimizden kiraladıkları ürünleri onlara gönderdiğimiz plastik poşetler ve askılarla beraber iade etmelerini istiyoruz. Böylece plastik poşetleri geri dönüşüme kazandırabiliyor, askıları ise hijyen işlemlerinden geçirdikten sonra tekrar kullanabiliyoruz.

Üstelik poşet üzerindeki basılı bilgiler sayesinde iadeniz elimize çok daha kolay ulaşacak.

Tekrar kullanılabilir Rentony elbise çantası nedir?

Rentony elbise çantası, çevre dostu bir paketleme ve gönderim yöntemi aracıdır. Böylece karton, kağıt veya plastik israfını azaltmaya yardımcı oluyoruz.

Ürünlerinizi daha iyi korumuş olmayı ve iade yöntemlerinizi de kolaylaştırmayı hedefliyoruz. 

Rentony Elbise Çantaları da her seferinde temizleniyor mu?

Tüm tekrar kullanılabilir paketleme ürünlerimiz, kıyafetlerimizle aynı temizleme süreçlerinden geçmektedir. Rentony’ye özel elbise çantalarımız ise ek olarak yüksek ısılı yıkama işleminden geçmektedir.

Tekrar Kullanılabilir Rentony Elbise Çantasını iade etmeyebilir miyim?

RENTONY elbise çantalarımız sürdürülebilirlik stratejimizin bir parçası. O yüzden ürünlerinizi bu çantayla beraber iade etmeniz gerekiyor. İade etmemeniz durumunda 50 usd karşılığı Türk Lirası çanta bedeli olarak sizden tahsil edilecektir.

Ürünü ne zaman iade etmeliyim?

Ürünlerimizi 5 (beş) gün boyunca elinde tutabilirsin. Yani pazartesi eline ulaşan bir ürünü, cuma kuryemize teslim etmiş olmalısın. Eğer ürünü daha fazla elinde tutmak istersen ürünü sepete atarken, ek gün satın alması yapabilirsin.

Ürünün bende kalma süresini uzatabilir miyim?

Evet, ürününün teslim etme süresini uzatabilirsin.  Bunun için seçtiğin parçayı sepete attıktan sonra ek gün satın alması yapmalısın. Süreni en fazla 2 (iki) gün uzatabileceğini unutma. Uzatma ücretleri seçtiğin kıyafetin kiralama bedeline göre değişiklik gösterecektir. 

Ürünümü zamanında iade edemezsem ne olur?

Ürününüzü zamanında iade edemezseniz 2 iş gününe kadar sizden gün başına, minimum 199 TL olmak üzere, elbise kiralama bedelinin %10'u kadar gecikme / ceza bedeli tahsil edilecektir.  2 günden sonra ise elbisenin tüm bedeli tarafınızdan temin edilir.

Ürünlerinizi zamanında teslim etmenizi ‘Paylaşım Ekonomisi’nin döngüsünü bozmamak için çok önemsiyoruz.

Ürünü zamanında iade edemezsem, RENTONY'ye tekrar nasıl göndereceğim?

Ürününüzü, zamanında gelen kuryemize iade edemediğin durumda; İstanbul dışındaysan Yurtiçi Kargo, İstanbul içi için BBK (banabi) motorlu kurye şirketi ile iletişim adresimize göndermelisin. Bizzat iletişim adresimize gelerek de iade yapabilirsin.

Kiraladığı ürünü zamanında iade edemeyen müşterilerimizin, hem gecikme ücreti hem de iade için kargo/kurye ücretini ödemeleri gerekiyor.